REGENERAČNÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ

Masáž spojená s rehabilitačními postupy, zaměřená na regeneraci a obnovu funkce pohybového aparátu. Zahrnuje nejen masáž zad, šíje a chodidel přírodními oleji, ale také jemné protažení a uvolnění hlavních kloubů těla. Je velmi vhodná pro odstranění či zmírnění bolestí zad a kloubů způsobených sedavým zaměstnáním nebo nadměrným či nerovnoměrným zatížením při sportu. Přináší hluboký relaxační účinek a celkovou harmonizaci.


ASHIATSU (NOŽNÍ MASÁŽ) - NOVINKA V ČR! - intenzivní masáž celého těla prováděná bosými chodidly.

Ashiatsu - nožní masáž - je velmi intenzivní masáž celého těla prováděná bosými chodidly. Jedná se o orientální masáž jejíž název pochází z japonštiny, kdy ´ashi´ znamená noha a ´atsu´ tlak. Masáž však není prováděna pouze tlakem nohou, ale zejména za pomoci oleje plynulými tahy, kterými se postupně zpracovávají dolní končetiny, hýždě, záda, horní končetiny a šíje. Masírovaný leží na břiše na měkké matraci, masér využívá váhy svého těla, intenzitu reguluje a rovnováhu udržuje pomocí boční opory.

Nožní masáž je excelentní masážní technikou pro všechny, kdo mají rádi intenzivní masáž. Urychluje látkovou výměnu, pomáhá vylučovat odpadní látky, intenzivně prokrvuje svaly a vazivový aparát, uvolňuje svalové spazmy, zlepšuje hybnost kloubů, stimuluje lymfatický systém, pomáhá odstranit celulitidu, celkově regeneruje organismus a přináší pocit lehkosti těla. Působí i na akupunkturní body a meridiány – energetické dráhy – čímž organismus také harmonizuje.

Upozornění: Tento druh masáže není vhodný pro těhotné ženy, děti, osoby trpící omezenou hybností kloubů či osteoporózou, kardiovaskulárními chorobami, diabetem, hemofilií, křečovými žílami, hypertenzí a při akutních stavech (zánětlivá a infekční onemocnění). Kontraindikací jsou také kožní léze a abscesy. Dále se nedoporučuje po nedávných operacích, úrazech a zlomeninách a při užívání léků snižujících citlivost a ředících krev.


KLASICKÁ MASÁŽ

Masáže obecně velmi pozitivně ovlivňují fyziologické a psychické funkce člověka a přinášejí tělesnou i duševní pohodu. Mezi jejich hlavní účinky patří uvolnění bolestivých a napjatých svalů, uvolnění nahromaděného stresu, odstranění napětí a únavy, povzbuzení krevního oběhu a urychlení vylučování odpadních látek. Zlepšují prokrvení kůže, podkoží, svalů i vazivového aparátu a pomáhají při regeneraci po pracovním nebo sportovním výkonu.

Při masážích jsou používány pouze kvalitní přírodní éterické a masážní oleje.


KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Název je odvozen od spojení slov cranium (lebka) a sacrum (křížová kost). Kraniosakrální terapie je velmi jemná neinvazivní technika, která je účinná u širokého spektra zdravotních obtíží. Respektuje a podporuje přirozenou schopnost těla znovu nalézt a obnovit rovnováhu a zdraví. Pracuje s pulsací mozkomíšního moku, který vyživuje a chrání celý nervový systém a projevuje se velmi pomalým a jemným pohybem lebečních kostí, páteře, křížové kosti a dalších souvisejících tělesných struktur.

Napomáhá při odstraňování stresu, napětí a přetížení; při bolestech hlavy, krční páteře, zad a kloubů; při skolióze, migrénách, závratích a problémech s koordinací pohybu; při chronické únavě, nespavosti a neklidu. Dále může pomoci řešit některé ušní a oční obtíže (zejména šilhavost), nemoci způsobené utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku (včetně poruch učení, soustředěnosti apod.), hyperaktivitu, hypertenzi, premenstruační syndrom, endogenní depresi a emocionální poruchy. Kraniosakrální terapii je možno indikovat ženám v průběhu těhotenství, v období přípravy na porod i v poporodním období. Je velmi vhodná k odstranění následků po všech zraněních a operacích.

Nedoporučuje se po zlomeninách lebky a nitrolebečním krvácení, u epilepsie, aneurysmatu, po akutních infarktech nebo cévních mozkových příhodách.

Terapie je velmi klidná a příjemná, prováděná jemným dotykem na hlavě či těle klienta, který pohodlně leží oblečen na lehátku, nejčastěji na zádech.